1. Pradžia
  2. /
  3. Buitinė technika
  4. /
  5. Skalbimo mašinos

Skalbimo mašinos

Filtrai
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti

Kaina

Filtrai
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti

Skalbimo mašinos

Skalbimo mašinos šiuo metu yra įprastas namų atributas, kurį pažįsta tiek maži, tiek dideli. Iš gamintojų galima paminėti tokias kompanijas, kaip Samsung, LG, Haier, Bomann ir kitas, kurios siūlo labai platų skalbimo mašinų asortimentą. Visi modeliai skirstomi pagal savo automatizacijos lygį į pusiau automatines ir pilnai automatines. Pusiau automatinės savo konstrukcijoje turi laikrodį, kuris nustato skalbimo mašinos darbo trukmę.

Automatinės mašinos turi valdymo programas, kartu jos taip pat skirstomos pagal automatizacijos lygį. Tarp jų gali būti labai paprastų, kurios dirba tik tai, ką nustatė vartotojas. Naujausi modeliai moka savarankiškai nustatyti svorį ir skalbinių apimtis, kartu apsprendžia, kiek tam reikės vandens, kiek turėtų būti panaudota skalbimo medžiagų, kokia bus temperatūra ir džiovinimo greitis.

Skalbimo mašinos skiriasi ir savo pakrovimo būdu – jos būna vertikalios ir horizontalios. Aktyvatoriaus tipo skalbimo mašinos pakraunamos tik per viršų. Automatinės skalbimo mašinos gali būti ir vertikalaus, ir horizontalaus pakrovimo. Skalbimo mašinos skiriasi ir pagal tai, kiek svorio gali sutalpinti per vieną kartą. Pagrindinė automatinės skalbimo mašinos dalis yra bakas. Pastarasis pritvirtintas mašinos korpuse ir jo viduje yra būgnas, kuris sukasi ir gali atlikti keletą fukcijų – skalbti arba džiovinti/išspausti skalbinius. Pagrindinė automatinių skalbimo mašinų problema yra jų vibracija. Tai vyksta todėl, kad apkrauti būgną visiškai ir tolygiai paskirstyti krūvį sienelėms yra neįmanoma. Dažnai tam reikalui gamintojai pasitelkia specialias spyruokles, prie kurių ir tvirtinamas bake esantis būgnas.

Automatinės skalbimo mašinos turi variklį, kuris dirba, gaudamas elektros iš standartinio elektros rozetės lizdo, o jo dėka sukamas būgnas – arba tiesiogiai, arba pasitelkiant specialius diržus. Automatinės skalbimo mašinos su vertikaliu skalbinių pakrovimu skalbinių sausinimo metu vibruoja daug smarkiau, nei su priekiniu pakrovimu. Tai susiję su tuo, kad skalbimo mašinos su priekiniu pakrovimu turi vientisą būgną, tuo tarpu su pakrovimu iš viršaus – ne. Tam, kad būtų lengva pakrauti skalbinius ir skalbimo mašiną per priekį, įmontuojamos specialios durelės, kurios yra tiesiai per būgno centrą. Durelės turi sudėtingą prispaudžiamąją gumą, kuri neleidžia vandeniui ištekėti iš bako laukan.

Automatinėse skalbimo mašinose bet kokio tipo durelės, jei tik variklis įjungtas, užsiblokuoja, jas paprastai galima atidaryti įvykdžius atitinkamą programą arba ją nutraukus. Vertikalaus pakrovimo modeliai gali leisti atidaryti dureles skalbimo metu, tačiau reikia palaukti, kol skalbimo režimas baigsis, o maždaug dar gerą minutę teks palaukti, kol būgnas sustos ir leisti jį atidaryti. Be to, visos automatinės skalbimo mašinos turi specialius stalčiukus, į kuriuos yra pilami skalbimo milteliai ir kitokios skalbimo priemonės.

skalbimo mašinos suvartoja tam tikrą kiekį energijos, o nuo klasės priklauso energijos suvartojimo lygis. A ir B klasės modeliai turi geriausius rodiklius, vidutinius turi C, D ir E klasės modeliai, tuo tarpu pačius žemiausius – F ir G. skalbimo mašinose gręžimo ir sausinimo funkcijos šiais laikais tokios tobulos, kad po skalbimo galima ištraukti praktiškai sausus skalbinius. Optimalia skalbimo sparta paprastai laikoma 850 apsisukimų per minutę. Kartu reikėtų atkreipti dėmesį į skalbimo mašinos bako medžiagą – patikimiausi yra nerūdijančio plieno.

Draugiškos kainos
Draugiškos kainos
Greitas pristatymas
Greitas pristatymas
Išskirtinis aptarnavimas
Išskirtinis aptarnavimas
Nemokamas atsiėmimas
Nemokamas atsiėmimas
Draugiškos kainos
Išskirtinis aptarnavimas
Greitas pristatymas
Nemokamas atsiėmimas