1. Pradžia
  2. /
  3. Buitinė technika
  4. /
  5. Šaldytuvai

Šaldytuvai

Filtrai
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti

Kaina

Filtrai
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti
Išvalyti

Šaldytuvai

Turbūt dažniausiai perkamas virtuvės atributas yra šaldytuvas. Pastarųjų gamintojų yra tikrai daug (galima paminėti Samsung, Bomann, Haier, Schaub Lorenz ir kitus), tad pasirinkimas yra tikrai nelengvas. Į ką gi reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis tokį daiktą, kaip šaldytuvą?

Pirmiausia būtina apsispręsti su forma ir reikiamo šaldytuvo tūriu. Dauguma rinkoje siūlomų sprendimų turi aukštas ir siauras formas. Tokių modelių stiprioji pusė yra tai, kad pasiekiamas maksimalus tūris, esant minimaliems matmenims. Visai tikėtina, kad jūsų virtuvėje harmoningai atrodys ir neaukštas, tačiau platus šaldytuvas. Pagal dydį ir matmenis galima išskirti keturis pagrindinius šaldytuvų tipus:

Nedideli šaldytuvai – tai modeliai, kurių aukštis sudaro nuo 50 cm iki 125 cm. Kaip taisyklė, tai yra vienos kameros modeliai be šaldymo skyriaus, rečiau sutinkami modeliai su miniatiūriniu šaldymo skyreliu. Dažniausiai mažų gabaritų sprendimai sutinkami biuruose, viešbučių kambariuose, sodybose ir pan. Tokius šaldytuvus galima rekomenduoti žmonėms, kurie gyvena vieni, taip pat pensininkams, studentams.

Kompaktiškų matmenų šaldytuvai – tai modeliai, kurių aukštis yra nuo 130 cm iki 150 cm, o jų tūris sudaro apie 200-260 litrų. Būna tiek vienos kameros, tiek ir dviejų. Gamintojai neretai komplektuoja tokius šaldytuvus su keliomis durelėmis, kuris atskiria bendro naudojimo skyrių nuo šaldiklio. Kompaktiški šaldytuvai paprastai skirti 2-3 asmenų šeimoms.

Vidutinio dydžio šaldytuvai – tai modeliai, kurių aukštis sudaro 150 cm iki 185 cm, jų tūris svyruoja nuo 260 litrų iki 350 litrų. Kaip taisyklė, tai dažniausiai būna kelių kamerų modeliai, šaldiklis gali būti tiek viršuje, tiek ir apačioje. Šaldiklių skyriaus tūris sudaro 50-140 litrų. Modeliai su apačioje esančiais šaldikliais, skirtingai nuo viršuje esančių, paprastai turi lentynėlės ir stalčiai. Kai kamera yra viršuje, čia erdvė paprastai būna viena.

Dideli šaldytuvai – šių modelių dydis siekia nuo 195 cm iki 210 cm, jų talpa siekia 350-800 litrų. Šaldymo kameros paprastai yra viršuje. Renkantis šaldytuvą, reikia orientuotis į tai, kiek šeimoje bus žmonių, taip pat atsižvelgti į lifto ir durų plotą (kad paskui netektų pirkinio grąžinti atgal).

Kameros namų šaldytuvuose būna: vėsios, kuriose temperatūra yra aukščiau nulio (nuo 0 iki 6 laipsnių), šaldymo kameros (nuo -6 iki -30 laipsnių). Ant šaldytuvų taip pat nurodytos šaldymo kameros klasės, kurias žymi ženklas „žvaigždutė“ (*). Viena žvaigždutė – temperatūra iki -6 laipsnių (produktai užšaldomi maždaug savaitei), dvi žvaigždutės – temperatūra iki -12 laipsnių (produktai užšaldomi maždaug mėnesiui), trys žvaigždutės – temperatūra iki -18 laipsnių (produktai užšaldomi iki trijų mėnesių; galima užšaldyti šviežius produktus), keturios žvaigždutės – temperatūra iki -30 laipsnių (produktai saugomi nuo šešių mėnesių iki metų).

Taip pat yra šaldytuvų, turinčių „nulinę kamerą“, joje temperatūra paprastai sudaro nuo 0 iki +1 laipsnio, o tai laikoma optimalia temperatūra neužšaldytų produktų saugojimui, kad būtų išsaugomi visi vitaminai. Taip šaldytuvai skirstomi pagal klases: A klasė yra pati efektyviausia – šiuo atveju šaldytuvas per metus sunaudojam maždaug 90-150 kWh. Visos kitos klasės yra mažiau efektyvios.

Draugiškos kainos
Draugiškos kainos
Greitas pristatymas
Greitas pristatymas
Išskirtinis aptarnavimas
Išskirtinis aptarnavimas
Nemokamas atsiėmimas
Nemokamas atsiėmimas
Draugiškos kainos
Išskirtinis aptarnavimas
Greitas pristatymas
Nemokamas atsiėmimas